
Za masnu kožu su sledeći saveti: prajmer nije toliko bitan niti je intezivan ako se sama koža dobro ne pripremi pre samog nanošenja istog. Operite lice običnom vodom i sapunom, zatim možete koristiti moisturizing creme koju možete naneti prstima ili beauty blenderom. Moja preporuka je da koristite prste za kremu jer beauty blender upija dosta proizvoda, a samo nanošenje kreme u suštini nije bitno. Bitno je samo da pokrijemo površinu na koju nakon toga stavljamo tečni puder. Potrebno je sačekati nekih 15 min da koža upije kremu.
Za to vreme ja uglavnom popunim obrve, oko njih stavim korektor i zatim stavim maskaru. Za to vreme je krema već upijena. Sada dolazimo do dela kada stavljamo puder na kožu. Za ovo, već preporučujem beauty blender koji utapkava puder u kožu. Šta bih ja lično preporučila jeste originalni beauty blender koji, negde okvirno košta 2000-2500 rsd u Sephori i ima ih u raznim bojama, a za ove stvari preporučujem roze. Neka jeftinija varijanta stvarčice koja takodje radi istu stvar, i takodje je mekan kao i originalni beauty blender jeste Real techniques sundjer (cena mu je 1150 rsd i ima ga u dm i lily drogerijama). Jedina razlika izmedju ova dva proizvoda je u obliku. Beauty blender je zbog samog oblika “suze” upotrebljiviji, dok je real techniques čudotvorni sundjer u obliku suze sa jednom ravnom podlogom. Sve u svemu, ova dva blendera rade isti posao pa oblik nije presudan.
Puder koji preporučujem za masnu kožu, koji će stvarno do, 20h trajati na vašem licu, iako ga sajt reklamira kao postojanog 24 h jeste Lancome 24h teint idol ultra. Ono što iskreno mogu da kažem jeste da ovaj puder ne traje 24h, već do nekih 20h. A i, što kažu “Ko će da drži puder na licu toliko dugo”. Ovaj puder je dosta prirodan, sa prirodnim mat finishom, a konture FENOMENALNO ležu na njega. Njegova cena je 5800 rsd u Sephori. Jeftinija varijanta je Maybeline Fit me foundation, ali je uvek teže naći odgovarajuću nijansu kad su u pitanju puderi na drugstore varijanti.
Nanosimo ga beauty blenderom, stavimo jednu pumpicu na obraz zatim utapkavaljem, NE SLIDE-ovanjem nanosimo. U proseku, meni treba 2,5 pumpice. Ostavljamo par minuta da se osuši pa ga setujemo običnem baby powderom sa nekom fluffy četkom, takodje utapkavanjem, jer razmazivanjem skidamo tečni puder ispod . Zašto setujemo lice? Ukoliko imamo kremaste konture, preskočite ovaj korak sa setovanjem, ali u principu su kremaste konture jako problematične postojanosti kojima nikakav efekat nećete postići a da izgleda tako dobro kao sa praškastom konturom. Lako ih je razmazati, teško ih je blendati i ostalo, zato uvek gledamo konture koje su na baked bazi. Kvalitetne su Nyx palete za konturisanje. Jako dobra četkica je Wycon-ova koja je oko 1600 rsd, zaista kvalitetna. Konture se rade tako što najtamnije nijanse stavljamo ispod jagodica kako bi ostavile efekat “podizanja” istih, a najsvetlije stavljamo ispod očiju, izvlačimo liniju nosa, bradu i samu sredinu čela. Svetlo braon stavljamo na čelo, ali samo ako imate visoko čelo, kako bi ga malo smanjili i stavljamo ga pri korenu kose, ne ispod jer se onda konture jako vide. Bronzer je sledeći i njega nanosimo takodje ispod samih jagodica (takodje Nyxov bronzer koji je jako dobar), rumenilo, opet Nyxovo, a dobri su i Makeup Revolution. Bronzer nanosimo istom Wycon četkicom za konturisanje, a rumenilo malo iznad bronzera pljosnato-okruglom četkom. Verovatno mislite da rumenilo nema nikakvu svrhu u svemu ovome, ali je u suštini ono jako bitno. Bez njega izgledamo hladno i imamo previše bronzy look koji ne izgleda zdravo, a znamo da je bitno da koža izgleda zdravo.

vaša Andjelija T.
No comments:
Post a Comment